Така западните ни съседки ни победиха за втори път в

...

България U17 със сребро на Балканиадата в Сърбия

Така западните ни съседки ни победиха за повторно в границите на два дни - в последния мач от груповата фаза записаха триумф с 3:2 гейма.

Двата тима потеглиха равностойно в мача, като ситуацията се резервира до 9:9. Впоследствие " плавите " набраха инерция и оформиха преднина. При 12:11 нашите девойки останаха единствено на точка, само че разликата още веднъж се усили. Ситуацията се повтори при 15:14, само че " лъвиците " не съумяха да преодолеят противника.

Във втората част играта се разви идентично и сръбските волейболистки усилиха задатъка си.

Третият гейм стартира равностойно, а след това родните националки взеха превес. След 15:12 обаче " репрезентация " навакса и изравни (15:15), след което се движеше покрай състезателките на Диян Боюклиев. Българските волейболистки излязоха от обстановката, само че за малко - в основните моменти играта на нерви стартира още веднъж. В последна сметка младите " лъвици " измъкнаха частта след 28:26.

В решителната част Сърбия поведе стремително - 5:0. Тимът ни навакса част от изоставането си, стигайки до 6:4, обаче съперникът още веднъж дръпна и се откъсна (10:5). До края превъзходството на западните ни съседки продължи и те победиха с трофея.

Най-резултатна за следващ път бе Ива Дудова с 16 точки (1 ас, 1 блокада), с 10 точки завърши Елена Коларова (1 ас, 2 блокади). За противника Ана Михайлович бе над всички с 20 точки (2 аса, 3 блокади), с по 15 точки се регистрираха Милица Видачич и Соня Данилович.

В мача за третото място Турция победи изрично Румъния с 3:0 (25:23, 25:14, 25:19).

За петата позиция Босна и Херцеговина надигра Северна Македония също с 3:0 гейма - (25:19, 25:14, 25:19).