Така Лудогорец отпадна от надпреварата след общ резултат 3:6. Хората ...

Така Лудогорец отпадна от надпреварата след общ резултат 3:6. Хората

Кошмар в Загреб! Динамо и френски съдия убиха мечтата на разградчани за ШЛ

Така Лудогорец отпадна от конкуренцията след общ резултат 3:6. Хората на Анте Шимунджа сигурно ще вземат участие в групите на Лигата на конференците, само че ще имат късмет да играят в тези на Лига Европа. В решителния плейоф разградчани ще се изправят против Жалгирис, който също се елементарни с Шампионската лига, откакто Бодьо/Глимт в профил литовците с общ резултат 6:1. Динамо Загреб пък ще се изправи точно против норвежкия шампион.

Срещата на стадион „ Максимир “ стартира пагубно за родния хегемон, откакто до 17-ата минута домакините водеха с 1:0 след гол на Йосип Дърмич, а Доминик Янков получи червен картон. Последваха два гола на Мислав Оршич, първият от които от дузпа и резултатът набъбна до кошмарното 3:0. Кирил Десподов върна минималните шансове на „ орлите “ за краен триумф с два гола. Звездата на Лудогорец понижи в добавеното време на първото полувреме, а малко след почивката от дузпа докара нещата до 3:2. Петкович от дузпа фикскира крайното 4:2 от втора дузпа за домакините, при отсъждането на която Лудогорец остана с 8 души на терена.

След първичното чудесно начало за домакините, хората на Анте Шимунджа заиграха по-добре въпреки и с 10 души на терена, само че нямаха сили да създадат знамение в столицата на Хърватия. От трибуните се чуха освирквания по адрес на домакините, които заиграха доста едва и рядко създаваха голови благоприятни условия пред вратата на Слуга. След това гостите останаха с 9 футболисти на терена и интригата напълно завърши.

Първата заплаха в мача пристигна още в 4-ата минута. Батурина шутира, само че Симон Слуга мазета в корнер.

В 13-ата минута домакините откриха резултата. Ристовски центрира към далечната греда, където Йосип Дърмич с глава матира стража на разградчани – 1:0.

Само 4 минути по-късно пред Лудогорец се откри златна опция за равнене. Доминик Янков шутира мощно от дъгата на пеналта, само че Ливакович се оправи. Секунди по-късно бранител на домакините почисти топката с глава, а Янков уцели крайници на футболист на Динамо и реферът Баноа Бастиен му сподели втори жълт картон и го изгони, макар че второто публично предизвестие беше малко пресилено.

Положението на родния шампион се утежни още повече в 25-ата минута, когато Антон Недялков извърши нарушаване в пеналта против Шпикич и съдията отсъди дузпа. Мислав Оршич стреля безпощадно от бялата точка – 2:0.

В 44-ата минута преднината на „ модрите “ стана класическа. Оршич получи топката отляво и нахлу в към пеналта, след което прати топката в мрежата на Слуга – 3:0.

В четвъртата на минута на добавеното време Кирил Десподов получи подарък и понижи на 3:1, връщайки гостите в мача.

Малко след почивката Лудогорец получи право да извърши дузпа. След намесата на ВАР съдията реши, че Перич е играл с ръка. Десподов вкара от бялата точка втория си гол в мача за 3:2.

Лудогорец даже опитва лек напън. В 77-ата минута Лудогорец остана с 9 души на терена. Втори жълт картон получи и Рик Джонатан, откакто се реши, че е блъснал с ръка Шпикич.

В 83-ата минута Кирил Десподов се откъсна отдясно по крилото, като в наказателното поле бяха Матиас Тисера и Спас Делев. Последният реши да стреля с левия си крайник, само че неопределено, след което почитателите на Динамо започнаха да овиркват своите футболисти поради играта им в хода на срещата.

Динамо провежда бързо нахлуване, а Мислав Оршич беше арестуван в наказателното поле на "орлите " от Жан Карничник и реферът Бастиен уточни за повторно бялата точка за Загреб в срещата. Французинът отиде да гледа на мониторите за провинението на крайния защитник на Лудогорец, след което анулира решението си за жълт картон и изгони Карничник.

Динамо Загреб – Лудогорец 4:2

Голмайстори: 1:0 Йосип Дърмич (13), 3:0 Мислав Оршич (27-д, 44), 3:2 Кирил Десподов (45+4), 4:2 Петкович (87 д)

СЪСТАВИ:

Динамо Загреб : 40. Ливакович, 13. Ристовски, 4. Шутало, 55. Перич, 14. Любичич, 10. Батурина, 27. Мишич, 5. Адеми, 99. Оршич, 77. Шпикич, 18. Дрмич

Старши треньор: А. Чачич

Лудогорец: 12 Слуга, 3. Недялков, 32. Пластун, 24. Вердон, 4. Сисиньо, 23. Шоу, 6. Пиотровски, 64. Янков, 11. Десподов, 73. Рик, 9. Тиаго

Старши треньор: А. Шимунджа

Източник: gol.bg