Swiss Indoors Open, четвъртфиналФеликс Оже-Алиасим – Александър Бублик 6-2, 6-3Феликс

...

Оже-Алиасим не остави шансове на Бублик и записа 11-и пореден успех

Swiss Indoors Open, четвъртфинал

Феликс Оже-Алиасим – Александър Бублик 6-2, 6-3

Феликс Оже-Алиасим изигра нов мощен мач и доближи до полуфиналите на ATP 500 шампионата в Базел след двусетов триумф над Александър Бублик. Канадецът владееше самодейността през съвсем целия дуел и записа втора поредна чиста победа, доближавайки се до трети пореден трофей след тези от Флоренция и Антверпен.

В идната фаза Оже-Алиасим ще се изправи против испански конкурент в лицето на Карлос Алкарас или Пабло Кареньо Буста.

Поставеният под №3 канадец направи доста по-малко двойни (1-7) и непредизвикани неточности (4-19), като в това време имаше сериозен превес във връзка с уинърите (31-19). Оже-Алиасим завоюва 88% от точките си на първи сервис (22/25) и оползотвори четири от 11-те си шанса за пробив (36%), до момента в който Бублик не стигна до нито един брейкпойнт в хода на мача.

Оже-Алиасим стартира доста пламенно мача, което не бе по никакъв начин изненадващо поради обстоятелството, че през вчерашния ден прекара по-малко от час на корта. Канадецът бързо пое надзор върху дуела, реализирайки ранен брейк за 2-0. Въпреки напъните на Бублик третият подложен не разреши на казахстанеца да заплаши водачеството му и стигна до нов брейк, като даде единствено две точки в последните три гейма от сета и се наложи безапелационно с 6-2.

След равностойното начало на втората част Оже-Алиасим още веднъж съумя да пробие пръв, след което затвърди брейка и натрупа задатък от 4-2. Пред канадеца се откри опция за втори пореден пробив, който на процедура щеше да реши мача, само че Бублик избегна заплахата и редуцира пасива си.

Радостта на международния №38 обаче не продължи дълго. Оже-Алиасим продължи да бъде безукорен на сервис, след кото пропусна два мачбола, само че все пак продължи да слага съперника си напрегнат и осъществя решителен пробив, с който оформи крайното 6-2, 6-3 след 71 минути игра.
Източник: tenniskafe.com