Кметът Байкушев: С отварянето на училищните дворове за всички деца и жители на Благоевград осигуряваме възможност за повече свободни пространства
Свободен достъп до дворовете на учебните заведения за всички деца и поданици на Благоевград още това лято - това одобри Общински съвет през днешния ден по мое предложение. Така осигуряваме опция за повече свободни пространства за спорт и споделено време на хората от околните квартали и улици. Това написа в профила си във Фейсбук кметът на Община Благоевград.
С решението парцелите – обществена общинска благосъстоятелност, в които се обитават учебните заведения, ще бъдат предоставени безплатно за ръководство на съответните образователни заведения, както повеляват и законовите разпореждания.
" Регламентирахме и ясни правила за използването на обществената благосъстоятелност в извънучебно време, поддръжката и ограниченията за опазването ѝ.
Достъпът до учебните дворове и спортните площадки ще насърчи физическата интензивност, дейния метод на живот и социализацията измежду децата и младежите.
Ще сътвори и условия те да спортуват и играят в по-безопасна среда, вместо да прескачат огради, да търсят други възможности и други нерегламентирани места, с което рискът от произшествия и рисково държание нараства “, добавя той.
Решението на Общински съвет обгръща 16 учебни заведения на територията на община Благоевград: Второ главно учебно заведение " Димитър Благоев “, Трето главно учебно заведение " Димитър Талев “, Четвърто главно учебно заведение " Димчо Дебелянов “, Пето приблизително учебно заведение " Георги Измирлиев “, СУ " Иван Вазов “, Седмо приблизително учебно заведение " Кузман Шапкарев “, Осмо приблизително учебно заведение " Арсени Костенцев “, Девето главно учебно заведение " Пейо Крачолов Яворов “, Единадесето главно учебно заведение " Христо Ботев “, Езикова гимназия " Акад. Людмил Стоянов “, Природо-математическа гимназия " Акад. Сергей Корольов “, СУИЧЕ " Св. Климент Охридски “, Национална филантропична гимназия " Св. св. Кирил и Методий “ и Благоевградска професионална гимназия " Ичко Бойчев “.
С решението парцелите – обществена общинска благосъстоятелност, в които се обитават учебните заведения, ще бъдат предоставени безплатно за ръководство на съответните образователни заведения, както повеляват и законовите разпореждания.
" Регламентирахме и ясни правила за използването на обществената благосъстоятелност в извънучебно време, поддръжката и ограниченията за опазването ѝ.
Достъпът до учебните дворове и спортните площадки ще насърчи физическата интензивност, дейния метод на живот и социализацията измежду децата и младежите.
Ще сътвори и условия те да спортуват и играят в по-безопасна среда, вместо да прескачат огради, да търсят други възможности и други нерегламентирани места, с което рискът от произшествия и рисково държание нараства “, добавя той.
Решението на Общински съвет обгръща 16 учебни заведения на територията на община Благоевград: Второ главно учебно заведение " Димитър Благоев “, Трето главно учебно заведение " Димитър Талев “, Четвърто главно учебно заведение " Димчо Дебелянов “, Пето приблизително учебно заведение " Георги Измирлиев “, СУ " Иван Вазов “, Седмо приблизително учебно заведение " Кузман Шапкарев “, Осмо приблизително учебно заведение " Арсени Костенцев “, Девето главно учебно заведение " Пейо Крачолов Яворов “, Единадесето главно учебно заведение " Христо Ботев “, Езикова гимназия " Акад. Людмил Стоянов “, Природо-математическа гимназия " Акад. Сергей Корольов “, СУИЧЕ " Св. Климент Охридски “, Национална филантропична гимназия " Св. св. Кирил и Методий “ и Благоевградска професионална гимназия " Ичко Бойчев “.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




