Андрей Гюров по повод 150 г. от Априлското въстание: Свободата вече не е „можем ли“, а „какво избираме“
" Свободата към този момент не е въпрос на " можем ли ", а " какво избрахме ", написа служебният министър председател Андрей Гюров във връзка 150-ата годишнина от Априлското въстание.
По думите му преди 150 години младите комити са въставали, с цел да имат всички българи право на избор.
" Днес ние го имаме. И го упражнихме ", добави Гюров.
Служебният министър председател уточни, че свободата не е еднократно събуждане. " Тя е нужда да останем будни, да мислим, да бдим и да не мълчим, в случай че се наложи да пазиме свободата си ", сподели още той.
" Поклон пред героите от Априлското въстание ", написа Гюров.
По думите му преди 150 години младите комити са въставали, с цел да имат всички българи право на избор.
" Днес ние го имаме. И го упражнихме ", добави Гюров.
Служебният министър председател уточни, че свободата не е еднократно събуждане. " Тя е нужда да останем будни, да мислим, да бдим и да не мълчим, в случай че се наложи да пазиме свободата си ", сподели още той.
" Поклон пред героите от Априлското въстание ", написа Гюров.
Източник: cross.bg
КОМЕНТАРИ




