Световният шампион по баскетбол за жени за 2006 година Австралия

...

Австралия се класира за полуфинал на СП по баскетбол за жени след бой над Китай

Световният първенец по баскетбол за дами за 2006 година Австралия се класира за полуфиналите на планетарния шампионат, който се организира сега в Испания. Във втората четвъртфинална среща за деня в Сан Кристобал австралийките се постановиха с 83:42 (24:7, 18:11, 19:16, 22:8) над Китай. Баскетболистките на Санди Брондейо взеха решение всичко още през първото полувреме, когато натрупаха неизпълним задатък от 24 точки. Въпреки огромния си задатък обаче, Австралия не понижи по никакъв метод темпото на игра през вторите 20 минути и закономерно се поздрави с разгромна победа.

Най-резултатна за Австралия в мача бе централната нападателка Лиз Кембидж с 20 точки, а още 16 прибави Бек Алън. За Китай единствено една състезателка приключи с двуцифрен актив. Това бе Юежу Ли, която осъществя 12 точки. В полуфиналите в събота Австралия ще играе с спечелилия от мача сред Канада и Испания, който е по-късно довечера. По-рано през днешния ден място на полуфиналите откри и отборът на Съединени американски щати, който победи със 71:40 Нигерия.