Световният шампион Италия започна с победа участието си на олимпийския

...

Световният шампион Италия победи Бразилия на олимпийския турнир по волейбол при мъжете

Световният първенец Италия стартира с победа присъединяване си на олимпийския шампионат по волейбол за мъже. В мач от група " В " италианците се постановиха с 3:1 (25:23, 27:25, 18:25, 25:21) над трикратния олимпийски отличник Бразилия.

" Адзурите " завоюваха мъчно с по две точки разлика първите два гейма и това им даде съществено предимство против " селесао ". Бразилците играха по-силно в третата част и след върнаха в дуела след 25:18, само че Италия съумя да се наложи против огромния си съперник след 25:21 в последния гейм, в който резултатът мина през 11:8 и 18:15.

Най-резултатен в интерес на спечелилите стана Юри Романо с 20 точки, а съотборникът му Алесандро Микелето добави още 13.

За Бразилия с 25 пункта приключи Дарлан, а Йоанди Леал осъществя още 15.

В среща от група " С " Германия се наложи трагично след поврат против Япония с 3:2 (25:17, 23:25, 20:25, 30:28, 15:12). Бундестима отрази мачбол в четвъртата част и по-късно се добра до тайбрек, извоюван с 15:12.

Георг Грозер се отличи с 24 в интерес на германците, до момента в който Юки Ишикава означи 22 точки за азиатците. / Българска телеграфна агенция