Световният номер 3 Григор Димитров премина през ада, но се

...
Световният номер 3 Григор Димитров премина през ада, но се
Коментари Харесай

Гришо продължава напред в Австралия след трудна победа

Световният номер 3 Григор Димитров мина през пъкъла, само че се класира за четвъртфинал на шампионата от сериите АТР 250 в Бризбън. Българинът избави два мачбола, само че в последна сметка съумя да пречупи номер 128 в света Джон Милман с 4-6, 7-6(8), 6-3. Двамата сътвориха гладиаторска борба, която продължи над два часа и половина и предложи тенис от най-високо естество, съобщи Sporta.bg.

Роденият в Бризбън тенисист изигра един от най-хубавите мачове в своята кариера. 28-годишният австралиец не спря да изтезава Димитров със своето придвижване, остри удари, феноменална отбрана и неизчерпаема сила. Всичко това в композиция обаче не бе задоволително да спре класата на българина, който за следващ път показва желязната си душeвност и отрази два мачбола в тайбрека на втория сет. Така лидерът в схемата продължава да мечтае за отбрана на купата си.

Милман взе елементарно откриващото си подаване, а по-късно сътвори доста главоболия на Григор. Първата ни ракета поведе с 40:0 в своя първи сервис гейм и всичко изглеждаше обикновено, само че сгреши елементарно воле на мрежата. Това даде сили на австралиеца и той обърна резултата, като се снабди с точка за пробив. Гришо обаче я избави с бомбен сервис, след което взе подаването си.

Димитров се събра и реализира брейк в идващия гейм, като го взе от третия опит. Световният номер 3 отново се забърка в неприятности – той даде два шанса за брейк на своя конкурент, откакто бе трансфериран на мрежата и изкара форхенд в навън. Гришо избави първата точка за пробив, само че при втората не съумя да доближи мощния форхенд на Милман – 2-2.

Българинът по този начин и не откри най-хубавата си игра. Той с страдания взе подаването си, с цел да изравни за 3-3. При резултат 40:30 за 3-ия в света Милман бе вдъхновен от неповторимо разиграване на мрежата. Двамата си размениха няколко светкавични удара, а точката отиде при австралиеца. Все отново Димитров резервира самообладание и съумя да измъкне гейма.

Двамата тенисисти продължиха с невероятни и динамични разигравания, като по този начин се стигна до 5-4 в интерес на Милман. Сервирайки за оставане в сета, Григор позволи изненада. Макар да водеше с 30:0, той позволи поврат. Австралиецът получи сетбол, а българинът трепна и изкара форхенд в навън, с цел да сдаде частта на противника при 4-6.

Това вдъхна сили на Димитров, който, опрян до стената, най-сетне откри своето движение. Българинът стартира да влиза все по-уверено в разиграванията и да прави уинъри. Макар да загуби първите две подавания на противника си на нула, той съумя да реализира пробив за 3-2, откакто направи брейк на 30.

Австралиецът обаче се оказа изострен камък – той още веднъж застана на пътя на Гришо и скапе настроението му със мълниеносен рибрейк. Димитров поведе удобно, само че заби бекхенд в мрежата и изкара форхенд в навън, с цел да сдаде пробива преднина.

128-ият в света още веднъж си върна преднината и поведе с 4-3, откакто затвърди брейка. При 4-4 Димитров стигна до прикрит сетбол след необикновено бекхенд воле на мрежата и мълниеносен форхенд по правата. Милман обаче отново откри сили да се избави и принуди Григор да сервира за оставане в шампионата. Българинът се оправи ослепително и изравни с гейм на нула.

Така, след още по един сменен гейм, се стигна до тайбрек. Първата ни ракета бе съкрушен в неговото начало и изостана с 0:3. Той обаче съумя да се върне в играта и изравни. Стигна се до 5:5 и Григор даде точка за продобиване на мача на своя конкурент. Димитров обаче я избави по свръхестествен метод. Той завоюва най-хубавото разиграване в мача, като на моменти изглеждаше, че няма по какъв начин да доближи топката, само че приключи с мъчно воле.

Милман отново се снабди с мачбол при 7:6, само че Гришо избави и него. Той поведе с 8:7, а след това и с 9:8. Точно в най-важния миг Димитров сподели желязната си душeвност и накара съперника да сгреши. Така, след феноменална драма, българинът се добра до решителния трети сет.

Първата ни ракета употребява триумфа си в тайбрека като трамплин и проби за 3-1 в решителната част, а по-късно затвърди с гейм на 15. До края Димитров не сдаде самодейността и завоюва сета с 6-3, а оттова и дуела.

На 1/4-финал българинът ще спори с 22-годишния британец Кайл Едмънд, който по-рано в профил Хьон Чун с 2:1 сета.
Източник: inews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР