Световният номер 2 Рафаел Надал постигна убедителна победа с 6-4,

...

Рафа Надал се справи с Шаповалов в Рим

Световният номер 2 Рафаел Надал реализира безапелационна победа с 6-4, 6-1 над младия канадец Денис Шаповалов в среща от осминафиналите в на Мастърс шампионата в Рим. Испанецът, който преследва рекордна девета купа в италианската столица, стигна до успеха след час и 20 минути игра.

Лидерът в схемата съумя да измъкне първия сет, откакто осъществя решителен пробив в седмия гейм за 4-3, а до края не изпусна преднината си, затваряйки частта при 6-4 в своя изгода. Вторият сет бе надалеч по-лек за Матадора, който проби на три пъти своя противник и завърши срещата при 6-1. Интересното е, че това бе едвам втори мач сред двамата, като в първия случай на осминафиналите в Монреал (Канада) предходната година младият Шаповалов победи испанеца с 2-1 сета.

На четвъртфиналите Рафа ще срещне локалния любим Фабио Фонини, който по-рано през днешния ден победи поляка Павел Гойовчик с 6-4, 6-4.

За идната фаза се класира и испанецът Пабло Кареньо Буста, който победи с 2-1 сета словенеца Алиаз Бедене. За четвъртфиналите се класира и четвъртият подложен Марин Чилич, който нямаше особени компликации с французина Беноа Пер – 6-3, 6-4.

В конкуренцията при дамите изненади през днешния ден съвсем липсваха. Шампионката от предходната година Елина Свитолина се наложи над Дария Касаткина с 2-1, международната номер 1 Симона Халеп пък продължи напред, откакто нейната съперничка Мадисън Кийс се отхвърли от дуела им заради травма. Шампионката от Ролан Гарос Елена Остапенко също откри място измежду най-хубавите осем в шампионата след победа с 2-1 сета над британката Джоана Конта. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg