Световният номер 1 в мъжкия тенис Новак Джокович се класира

...

Новак Джокович се класира безпроблемно за 1/4-финалите на Уимбълдън

Световният номер 1 в мъжкия тенис Новак Джокович се класира за 12-и път в 1/4-финалите на шампионата от Големия шлем " Уимбълдън ". Защитаващият купата си и петкратен победител в английската конкуренция тенисист надви над Кристиан Гарин с 6:2, 6:4, 6:2 за 109 минути.

Ноле започва срещата на бърза предавка, реализирайки два пробива в откриващия сет. Във втората част и двамата имаха благоприятни условия за пробив, като играта бе равностойна до деветия гейм, когато Джокера направи съдбоносен пробив, с цел да се приближи на сет от крайния триумф. Той бе ознаменуван с еднакъв резултат на първия сет и нови два пробива на сметката на сърбина.

За място на полуфиналите Джокович ще се изправи против Мартон Фучович. Унгарецът доближи до първия си 1/4-финал в шампионатите от Големия шлем, откакто отстрани Андрей Рубльов с 6:3, 4:6, 4:6, 6:0, 6:3.