Световният номер 1 Рафаел Надал направи успешно завръщане на корта,

...

Надал се завърна на корта с победа за Купа Дейвис

Световният номер 1 Рафаел Надал направи сполучливо завръщане на корта, откакто победи Филип Колшрайбер с 6-2, 6-2, 6-3 в мач от четвъртфиналния конфликт сред Испания и Германия за Купа Дейвис.

Надал не бе играл след отказването си на четвъртфиналите на Аустрелиън Оупън през януари поради травма, като изненадващо реши да взе участие за Купа Дейвис като подготовка за сезона на клей в Европа, където има да пази доста точки. Рафа, който преди през днешния ден имаше 17 победи от 17 мача на сингъл пред родна аудитория в конкуренцията, показва добра форма на „ Пласа дел Торос “ във Валенсия и даде единствено седем гейма на Колшрайбер, с цел да стигне до триумфа след 2 часа и 33 минути. Въпреки това, испанецът позволи цели 47 непредизвикани неточности против 30 печеливши удара.

С тази победа Надал изравни резултата в дуела на 1-1, откакто по-рано през днешния ден международният номер 4 Александър Зверев победи локалния любим Давид Ферер с 6-4, 6-2, 6-2. Утре е срещата на двойки, а в неделя Надал и Зверев ще се изправят един против различен в конфликт на първите ракети на двата тима. /БГНЕС
Източник: bgnes.com