Световният номер 1 Даниил Медведев сложи край на дългата си

...

Медведев спечели първа титла от US Open насам

Световният номер 1 Даниил Медведев постави завършек на дългата си суша без трофеи, откакто победи британеца Камерън Нори със 7-5, 6-0 във финала на шампионата от сериите АТП 250 в Лос Кабос, Мексико. За руснака това бе първа купа за годината, като той бе в серия от пет следващи изгубени финала след триумфа си над Новак Джокович на Откритото състезание на Съединени американски щати предишното лято.

В първия сет двамата си размениха по един пробив за тъждество 5-5, след което Медведев влезе в серия от осем следващи гейма, с цел да затвори мача след час и 23 минути игра. По този метод водачът в ранглистата, който не загуби нито един сет тази седмица, стигна до 14-та купа в кариерата си.

"Не беше елементарно, Кам е необикновен състезател, беше доста под напрежение мач. Когато играеш против него, би трябвало да се бориш за всяка точка ", показа Медведев след триумфа, който му донесе 250 точки и го изкачи до пето място в конкуренцията за Финалите на АТП в Торино.

Източник: skandal.bg