Световният и европейски шампион Норвегия продължава без грешка на първенството

...

Световният и европейски шампион Норвегия продължава без грешка на Евро 2020

Световният и европейски първенец Норвегия продължава без неточност на шампионата на Стария континент по хандбал за дами.

Скандинавките надвиха изрично над Унгария с 32:22 (14:12) в последния си мач от група " А " в Любляна и приключиха на първото място в класирането с цялостен актив от 6 точки.

Вилде Ингстад се разписа осем пъти, а девойките на Торир Хергейрсон наваксаха нерешително начало и закъснение от 6:9 в 18-ата минута, като още до почивката стигнаха до поврат. В средата на второто полувреме норвежките към този момент водеха с 23:16, а малко преди края задатъкът им за първи път доближи и 10 гола при 30:20.

Унгария също се класира за втората фаза като трети тим в групата с актив от 2 точки.

В другата среща от групата Хърватия измъкна 26:26 (14:12) против Швейцария с гол на Катарина Павлович 2 секунди преди края и приключи на второто място с 3 точки. Швейцарките, които водеха с 26:24 минута и половина преди сирената не съумяха да удържат и с 1 точка останаха последни, поради което отпаднаха от конкуренцията.