Световната №1 при жените Ига Швьонтек продължава към третия кръг

...

Без проблеми за световната №1 Швьонтек, Пегула победи Аляксандра Саснович

Световната №1 при дамите Ига Швьонтек продължава към третия кръг на Откритото състезание на Австралия по тенис, откакто се наложи над колумбийката Камила Серано с 6:2, 6:3 за час и 25 минути.

Полякинята направи цели четири пробива в първия сет, само че позволи два за крайното 6:2. Във втория сервис и двете усъвършенстваха играта си на сервис, само че все пак Швьонтек направи два пробива и поведе с 5:1. Тогава Серано върна един пробив и понижи до 5:3, само че съперничаката й затвори мача при идващото си подаване.

Напред продължава и третата сложена в шампионата - Джесика Пегула от Съединени американски щати, която победи Аляксандра Саснович от Беларус с 6:2, 7:6 (5) за малко повече от час и половина. Американката бе безапелационна при започване на мама и сътвори усещане, че мачът ще е доста елементарен за нея. Вторият сет бе доста по-драматичен, като Саснович поведе с 6:5, само че в последна сметка се стигна до тайбрек и в него Пегула се наложи мъчно със 7:5.

Поставеното под номер 6 Мария Сакари загуби сет, само че победи квалификантката Диана Шнайдер от Русия с 3:6, 7:5, 6:3. Мачът продължи повече от 2:30 часа. Шнайдер, която е под номер 106 в международната класация, завоюва първия сет, откакто съумя да пробие сервиса на гъркинята във втория гейм и поведе с 3:0, а по-късно резервира задатъка си.

Във втория сет и двете си размениха по няколко пробива, само че Сакара въпреки всичко съумя да направи три, с което завоюва със 7:5 и изравни резултата. Тя съумя да резервира инерцията и в четвъртия сет и измъкна мача.

Украинката Анхелина Калинина съумя да отсрани поставената под номер 15 чехкиня Петра Квитова след 7:5, 6:4 след тъкмо два часа игра.
Източник: lupa.bg