Световната номер 1 Симона Халеп се класира за полуфиналите на

...

Халеп сломи Кербер и на полуфинал на Ролан Гарос

Световната номер 1 Симона Халеп се класира за полуфиналите на Ролан Гарос. На четвъртфиналите лидерката в схемата се наложи мъчно след поврат над Анжелик Кербер с 6-7(2), 6-3, 6-2 това бе десети мач посред им, като румънката записа своята шеста победа. Двете изиграха доста оспорван дуел, който продължи 2 часа и 15 минути

Първият сет стартира чудесно за Кербер, която след два ранни пробив поведе с безапелационното 4-0. Нейната съперничка обаче сподели темперамент и съумя да изравни при 5-5. В идващите минути двете си размениха по още един пробив, преди сетът да влезе в тайбрек, който някогашната номер 1 завоюва с изрично 7-2.

Вторият сет стартира с пробив за Халеп, която след това затвърди преднината си за 2-0. В последна сметка румънката затвори сета след нов пробив за 6-3. В решителната трета част още веднъж лидерката в схемата бе по-стабилната от двете и справедливо се поздрави с триумфа след 6-2 в своя изгода.

На полуфиналите Симона ще срещне третата сложена Гарбине Мугуруса, която по-рано през днешния ден победи безапелационно Мария Шарапова с 2-0 сета. Освен място на финала, двете ще си оспорват и първата позиция в международната класация. /БГНЕС
Източник: bgnes.com