Световната футболна централа (ФИФА) видя опит за очерняне на ръководството

...
Световната футболна централа (ФИФА) видя опит за очерняне на ръководството
Коментари Харесай

ФИФА за разкритията за Инфантино: Опит да се очерни ръководството

Световната футболна централа (ФИФА) видя опит за оклеветяване на управлението от страна на немското издание "Шпигел ". Позовавайки се на информации от "Футбол Лийкс " от изданието разгласиха разобличаване, че сегашния президент на ФИФА Джани Инфантино е оказал помощ на "Манчестър Сити " и "Пари Сен Жермен " да избегнат санкции поради неспазване на финансовия феърплей през 2014 година, когато е заемал поста на общоприет секретар на УЕФА.

"От "разследването ", направено от няколко медии, излиза наяве, че те имат една съответна цел: да се очерни работата на новото управление на ФИФА и в частност на президента Джани Инфантино и генералния секретар Фатма Самура. От момента на встъпването си в служба, новата администрация организира промени. Те са нужни и ние доста се гордеем с тях. Както е известно, ФИФА беше в плачевно положение през 2015 година и се стреми към възобновяване след десетилетия на надменно и неприятно ръководство. ", написа в формалното известие на централата.

"Преди четири седмици група публицисти изпрати стотици въпроси към ФИФА, учредени на персонални и вътрешни имейли и друга информация, добити (незаконно) от трети страни. Въпреки обстоятелството, че отговорихме на въпросите, заложени към нас, ясно и почтено, избрана медия реши да пренебрегва множеството наши отговори и да изкриви както обстоятелствата, по този начин и истината в целеустремен опит да се дискредитира ФИФА и да се подведат техните читатели. Това е ясно ", обясниха от ФИФА.

Самият Джани Инфантино бе сбит в коментара си, като допусна, че офанзивите идват от хора, които към този момент не могат да се възползват от въздействието си върху старите ръководители на футбола.

"Винаги е предизвикателство да променяме нещата, с цел да напредваме и да сплотяваме хората, с цел да вършим нещата по-добре. И откакто се заехме с промени във ФИФА бях наясно, че ще се изправя пред мощна съпротива, изключително от тези, които към този момент не могат да се възползват от безсрамна система, от която са част. Но по тази причина бях определен и за мен ще има единствено веднъж – да се усъвършенства и развие футбола в международен мащаб ", сподели Инфантино.

Източник: bnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР