Световната антидопингова агенция (УАДА) потвърди, че няма да подава жалба

...
Световната антидопингова агенция (УАДА) потвърди, че няма да подава жалба
Коментари Харесай

Окончателно: Няма да накажат Яник Синер за допинга

Световната антидопингова организация (УАДА) удостовери, че няма да подава тъжба против решението на Международната организация за интегритет в тениса (ITIA) да не дисквалифицира международния номер 1 в мъжкия тенис Яник Синер, оповестява вестник " Кориере каузи Сера ", цитирайки Спортният трибунал (КАС).

Както и е известно, италианецът даде два позитивни допинг теста по време на шампионата от сериите " Мастърс " в Индиън Уелс (САЩ) през месец март. Синер избегна дисквалификация, само че в това време беше лишен от точки за ранкинлистата и паричната премия, извоювани в тази конкуренция.

Отказът на УАДА да апелира значи, че италианецът няма да бъде приет за отговорен в нарушение на антидопинговите правила.

23-годишният Синeр е отпред в англистата на Асоциацията на експертите по тенис (АТП) от юни. Италианецът има 16 трофеи от шампионати под егидата на организацията.

В неделя италианецът стана първенец на Откритото състезание на Съединени американски щати по тенис, а през януари победи и на Откритото състезание на Австралия. През 2023-а с отбора на Италия той завоюва и Купа " Дейвис ".

Италианецът даде позитивна проба за неразрешено вещество по-рано тази година. Откритата субстанция е в минимални количества и Синер твърди, че тя е навлязло в тялото му по нехайство. Защитата му беше подкрепена от подробни научни доказателства, които убедиха трибунала в неговата непорочност.

Решението на трибунала, оповестено предишния месец, заключаваше, че Яник Синер няма виновност и му беше разрешено да продължи да се състезава, до момента в който делото тече.

Италианецът би трябвало да взе участие на шампионат в Пекин (Китай), който ще стартира на 23 септември.



Намерете Българска национална телевизия в обществените мрежи:,,,

Гледайте НА ЖИВО спорт гратис на:
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР