Светлин Иванов (СКЛА Ботев Пловдив) се утвърди като №1 в

...

Светлин Иванов №1 в България на 100 и 200 метра за 2019 г.

Светлин Иванов (СКЛА Ботев Пловдив) се утвърди като №1 в България на 100 метра за 2019 година и се изравни на върха в българската класация за годината на 200 метра с Антонио Иванов. Възпитаникът на Стойко Цонов завоюва серия на 100 метра отвън класирането на националния шампионат за юноши и девойки под 20 години в София в събота с 10.39 секунди (+2.4 м/сек). Иванов оглавява българската класация за сезона с 10.51 сек с вятър в границите на допустимите стойности. Петър Пеев (Русе Кар Мотор-Спорт) зае второто място в тази серия с 10.51 секунди, а Денис Димитров (Берое-Ст.Загора) финишира трети с 10.55 сек.

Вчера Иванов победи безапелационно и на 200 метра с персонален връх от 20.99 секунди (+1.5 м/сек) и се изравни на върха в българската класация за сезона с втория във вчерашното тичане Антонио Иванов, който финишира за 21.32 секунди. Постижението на Светлин Иванов е затрупан норматив на Европейската атлетика за континенталния конгрес за младежи под 23 години в Швеция другия месец. Изискването на Българска федерация по лека атлетика пък е 20.95 сек. Трети в серията отвън класирането приключи Венелин Георгиев с 21.51 сек, а четвърти Петър Пеев с 21.52 сек.
 41-ви Международен шампионат - Нови звезди @@@

В тичане на 100 метра отвън класирането при дамите първа финишира Виктория Георгиева (КЛАСА) с персонален връх от 11.74 секунди (+1.5 м/сек), а на 200 метра Йорданка Иванова (Евър-Варна) финишира първа за 25.15 секунди при безусловно безветрие.