Светкавица (Търговище) победи у дома с минималното 2:1 тима на

...

Мъката донесе радост на Светкавица срещу Калиакра

Светкавица (Търговище) победи вкъщи с минималното 2:1 отбора на Калиакра (Каварна) в среща от ХII кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група. Двубоят се игра на градския стадион „ Димитър Бурков “ и беше следен от малобройна аудитория – близо 100 фенове. Още първоначално търговищенци превзеха вратата на гостите с ранен гол на Мирослав Великов (Мъката) във 2-ата минута. След това играта се водеше най-вече в централната част на терена с офанзиви и към двете порти. При една от следващите офанзиви на гостите в 30-ата минута Йордан Калинков възвърне равенството 1:1. До края на полувремето нов гол и по този начин не падна макар многото преференциални за отбелязване обстановки. В началото на второто полувреме още веднъж Мирослав Великов (Мъката) осъществя за 2:1 с което зарадва както управлението на ФК Светкавица по този начин и най-верните последователи по трибуните. Това въодушеви съотборниците му и в идващите минути те можеха бързо да усилят головото си преимущество. Въпреки непрестанните офанзиви и игровото преимущество което имаха футболистите на Светкавица (Търговище) до нов гол не се стигна и мача приключи с минимална победа за домакините. В идващия ХIII кръг – 18 ноември (неделя) от 14,00 часа Светкавица (Търговище) гостува на Суворово, ден по рано „ Калиакра “(Каварна) приема вкъщи „ Кубрат 2016 “(Кубрат) Салим САЛИХ Североизточна Трета лига 12 кръг, събота 10 ноември  Светкавица (Търговище) 2:1краен резулат  Калиакра