Светът остана с впечатление, че една проруска държава върши лоши

...
Светът остана с впечатление, че една проруска държава върши лоши
Коментари Харесай

Журналисти: Факт е, че България е мишена на руски хибридни атаки

Светът остана с усещане, че една проруска страна прави неприятни работи, счита Юри Велев
Факт е, че България е цел и е извънредно уязвима откъм хибридни офанзиви от страна на Русия. Това съобщи в ефира на " Твоят ден " по NOVA News основният редактор на MediaPool Стояна Георгиева, която разяснява дружно със зам.-главния редактор на " 24 часа " Юри Велев случая с GPS сигнала при кацането на ръководителя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен на летището в Пловдив в неделя.

По думите на Георгиева стартиралият политически сезон е като остарелия - единствено че нов.

Според Велев теренът е извънредно хлъзгав откъм разказите. " Чух чуването на министър-председателя Росен Желязков в Народното събрание по въпроса със заглушаването на GPS сигнала и се оказа, че всичко е тъкмо. Което не попречи въпросът да стигне персонално до президента Тръмп ", сподели той.

" Светът остана с усещане, че една проруска страна прави неприятни работи ", добави Велев.

" Очевидно няма такова равнище нито на връзка, нито на подготвеност. Това е един доста злополучен образец за метода, по който България стои като страна ", счита Георгиева.

" За мен главният въпрос, който остана неуточнен, е какво тъкмо се е случило. Не сме чули нищо от екипажа. Как се стигна до това разминаване на разказите за случката ", попита Велев.

Според Георгиева службите в другите страни са доста по-прозрачни от българските.
Източник: dunavmost.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР