Суворово превзе отново върха в Трета лига – Североизточна аматьорска

...

Суворово отново превзе върха в групата

Суворово завладя още веднъж върха в Трета лига – Североизточна аматьорска група.Това стана след безапелационната победа вкъщи над Светкавица (Търговище). Двубоят от следващия ХIII кръг се игра при студено време на градския стадион в Суворово пред към 60-70 фенове.

Суворовци излязоха на терена като водачи в групата, след последните сполучливи мачове вкъщи и като посетители. Неслучайно преди няколко дни те завоюваха финала за купата на аматьорската лига в Североизточна България и ще вземат участие в идната фаза през пролетта. В срещата със Светкавица (Търговище) с доста придвижвания и притежание на топката, домакините непрекъснато нападнаха вратата на Мартин Милонов. Въпреки надмощието си обаче, първият гол падна в средата на първото полувреме. Даниел Венков стреля в гредата, след което Любомир Михалев с добавка прати топката в мрежата – 1:0.
През втората част нов гол на Марин Сираков от точно изпълнен директен свободен удар затвърди успеха на Суворово. Това бе деветата победа от началото на шампионата, с която тима още веднъж се върна на върха в групата.

В идващия ХIV кръг на 25 ноември (неделя) от 14,00 часа „ Суворово “ приема вкъщи „ Кубрат 2016 “(Кубрат), ден по-рано „ Светкавица “(Търговище) гостува на „ Спартак 1918 “(Варна)