Слънчев, но мразовит ще е денят в Пловдив днес, температурите - до около 5 градуса
Сутринта тук-там в равнинната част и котловините ще има понижена видимост. В Източна България ще духа слаб и сдържан вятър от север-северозапад. Минималните температури ще бъдат сред минус 10° и минус 5°, в обособени котловини - до минус 14°, за София - към минус 7°. През деня ще бъде най-вече слънчево. Над източните региони ще има нараствания на облачността. Ще духа слаб и сдържан вятър от изток-североизток, а в Източна България - сдържан от север. Максималните температури ще бъдат най-вече сред минус 1° и 4°, в южните региони – до 8°, за Пловдив - към 5°.
Атмосферното налягане е доста по-високо от междинното за месеца. Слабо ще се намали и ще остане по-високо от междинното.
В планините ще бъде слънчево. Ще духа сдържан вятър от изток-североизток, по високите планински елементи и краткотрайно мощен от север. Максималната температура на височина 1200 метра ще е към минус 2°, на 2000 метра - към минус 7°.
Над Черноморието ще има нарастване на облачността. Ще духа сдържан и краткотрайно мощен северен вятър. Максималните температури ще бъдат сред 1° и 3°. Температурата на морската вода е 5°-7°. Вълнението на морето ще бъде 3-4 бала.
Източник: trafficnews.bg
КОМЕНТАРИ




