Сутринта на 3 февруари на места в равнините и низините

...
Сутринта на 3 февруари на места в равнините и низините
Коментари Харесай

Жълт код за опасно и много студено време - температурите падат до минус 14°

Сутринта на 3 февруари тук-там в равнините и низините ще се образува мъгла. Ще бъде студено с минимални температури сред минус 10° и минус 5°, тук-там в Северна България и високите полета на Западна – до минус 14°, в крайните югозападни елементи от страната – до 0°, за София – към минус 8°.

 

Синоптиците афишират жълт код за евентуално рисково и доста студено време. Предупреждението е в действие за цяла България, като се изключи Благоевград.

 

През деня ще има раздрана, по-често забележителна облачност. До обяд в равнинната част ще е и мъгливо. Ще духа слаб, в източните региони и сдържан вятър от изток-югоизток. През множеството дневни часове температурите в по-голямата част от страната ще останат по-ниски от 0°, оптималните ще бъдат сред минус 5° и 0°, в Югозападна България – до 7°, за София – към 0°.

 

Над планините ще има забележителна облачност. Само по най-високите елементи на Рила и Пирин ще превали слаб сняг. Ще духа сдържан и мощен западен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде към 2°, на 2000 метра – към минус 2°.

 

Над Черноморието ще има раздрана облачност: над южното крайбрежие - по-често забележителна, а над северното – с повече слънчеви часове. Ще духа до сдържан югоизточен вятър. Максималните температури ще бъдат сред минус 2° и 1°. Температурата на морската вода е 6°-8°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

 

В сряда ще бъде най-вече облачно, тук-там в низините и котловините ще остане мъгливо. През деня вероятността за превалявания е дребна, едвам вечерта от югозапад ще завали дъжд. Сутринта ще е към момента студено с минимални температури сред минус 10° и минус 5°, а денем със слаб вятър от юг-югоизток ще се затопли, оптималните температури ще бъдат най-вече сред 3° и 8°, по-ниски в регионите с трайна мъгла.

 

В четвъртък преваляванията ще обзет цялата страна, обилни по количество още веднъж ще са тук-там в Южна и Източна България. Вятърът ще остане с южна съставния елемент и стоплянето ще продължи.

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР