Суперзвездата на Мейджър Лийг Сокър Златан Ибрахимович по изключително впечатляващ

...

Гол №500 в кариерата на Златан е просто извънземен

Суперзвездата на Мейджър Лийг Сокър Златан Ибрахимович по извънредно впечатляващ метод означи своя гол номер 500 в блестящата кариера. Шведският таран се разписа с марково акробатично воле с високо вдигнат крайник, с цел да порази мрежата на първенеца Торонто.
— Major League Soccer (@MLS) September 16, 2018
Лос Анджелис Галакси загуби с 3:5 вълнуващия дуел в МЛС, само че мачът мина под светлината на изумителното осъществяване на Ибрахимович. Бившият ас на редица европейски колоси към този момент има 17 попадения в американския шампионат и изостава единствено от Джаксън Мартинес, който има 28 гола за Атланта Юнайтед.

— Squawka Football (@Squawka) September 16, 2018
Самият дуел се разви вихрено за домакините от Торонто през първото полувреме, откакто те поведоха с 3:0 с голове на Васкес в 5-ата, Алтидор в 18-ата и Джовинко в 36-ата. Магията на Ибрахимович пристигна в 43-ата минута за 3:1, а Камара в 54-ата и Флечър в 58-ата се разписаха, с цел да създадат зрелищно 3:3 още преди да е минал и час игра. В 75-ата минута обаче Осорио още веднъж изведе Торонто напред, а в 94-ата Чапман бе прецизен за крайното 5:3.