Мария Колева: Настроението е много добро и работим здраво
" Супер е да си у дома, не се бях прибирала от 10 месеца към този момент. Там беше доста хубаво, само че въпреки всичко ми липсваше у дома. Приключихме доста добре сезона, порадвахме се, аз нямах доста време да чествам и като цяло би трябвало да се приспособявам към новите условия ", сподели спечелилата купата в Бразилия с Прая Клуб Мария Колева, която се готви с националния отбор.
Любо Ганев сложи цел пред женския отбор на България: Класиране за Олимпийските игри през 2032
" Целите пред националния тим са едни и същи всяка година - да останем във VNL, да вземем точка с някой по-силен тим, с по-равностойните тимове да спечелим, несъмнено. Реалистични са задачите и би трябвало да се подобряваме като тим. Доста нов и млад тим, само че в последна сметка всички подмладяват тимовете си. С времето ще става все по-добре. Чувствам се още млада, в последна сметка съм измежду по-опитните в националния тим и се опитваме да дадем образец на по-младите по какъв начин би трябвало да се случват нещата. Но те са задоволително стимулирани и експерти, с цел да знаят какво да вършат ", сподели още Мария Колева.
20
" Подготвяме се устойчиво и чакам с новия щаб, новата сила да реализираме това, което си слагаме за цел всяко лято. Тя е да мръднем колкото се може по-напред в Лигата на нациите, оттова нататък малко по малко, като ни би трябвало доста неизменност и положителна сила ", сподели една от най-опитните в състава Мирослава Паскова. " Не сме толкоз нови, всички се познаваме малко или доста. Хубавото е, че в действителност настроението е доста положително и работим крепко. Марчело (б. а. - Адонданца) е умел треньор, има визитка и с него подготовката е на друго равнище. Очакваме единствено победи, за това упражняваме всички. Пожелавам на тима единствено да са здрави ", добави тя.
20
Световните шампионки Дарина Нанева и Калина Венева ще се изявяват единствено в женския тим
" Целите пред националния тим са едни и същи всяка година - да останем във VNL, да вземем точка с някой по-силен тим, с по-равностойните тимове да спечелим, несъмнено. Реалистични са задачите и би трябвало да се подобряваме като тим. Доста нов и млад тим, само че в последна сметка всички подмладяват тимовете си. С времето ще става все по-добре. Чувствам се още млада, в последна сметка съм измежду по-опитните в националния тим и се опитваме да дадем образец на по-младите по какъв начин би трябвало да се случват нещата. Но те са задоволително стимулирани и експерти, с цел да знаят какво да вършат ", сподели още Мария Колева.
" Подготвяме се устойчиво и чакам с новия щаб, новата сила да реализираме това, което си слагаме за цел всяко лято. Тя е да мръднем колкото се може по-напред в Лигата на нациите, оттова нататък малко по малко, като ни би трябвало доста неизменност и положителна сила ", сподели една от най-опитните в състава Мирослава Паскова. " Не сме толкоз нови, всички се познаваме малко или доста. Хубавото е, че в действителност настроението е доста положително и работим крепко. Марчело (б. а. - Адонданца) е умел треньор, има визитка и с него подготовката е на друго равнище. Очакваме единствено победи, за това упражняваме всички. Пожелавам на тима единствено да са здрави ", добави тя.
Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ




