Суеверието и спорта винаги са вървели ръка за ръка. В

...

Котешкият късмет на "Байерн" Мюнхен

Суеверието и спорта постоянно са вървели ръка за ръка. В " Байерн " Мюнхен обаче могат да се похвалят, че когато котка им мине път, то е на... класиране за четвъртфиналите в Шампионската лига.

Поне по този начин се получи през вчерашния ден (14 март) на стадион " Водафон Арена " в Истанбул. Баварците реализираха победа с 3:1 и с общ резултат от 8:1 не престават напред в шампионата. За собствен амулет в срещата те показаха не някой от голмайсторите, а... котка.

Животинчето изскочи на терена през втората част, като съдията трябваше да спре играта за малко. Уплашеното пухкаво четириного прескочи рекламните пана, огледа се и още веднъж се върна в трибуните.

То бе видяно от почитателите в интернет, както и от админа на страницата на " Байерн " в Туитър. Това даде начало на шегите с котарака.

Първо се стартира с мяученето.

Miau. Miau. #BJKFCB pic.twitter.com/yPqg6Hzu89
— FC Bayern München (@FCBayern) 14 март 2018 година

След това котката се оказа скришен почитател на Хамес Родригес.

Irgendwie war das klar... #BJKFCB pic.twitter.com/T5vWP9eEqF

Оказа се, че точно четириногото е подсказало на Сандро Вагнер по какъв начин да вкара третия гол за " Байерн ".

Katze: " Hey Sandro, schieß heute dein erstes -Tor! "
Sandro: " O.K.! " #MiaSanMiau pic.twitter.com/FnOYAN8az9

И най-после си подели с него премията за Най-добър състезател на мача в гласуването сред почитателите в обществената мрежа.