Министър Тагарев: За България е стратегически важно да окаже военна помощ на Украйна
„ Стратегически значимо е България да окаже военна помощ на Украйна. Тези ракети ще им свършат работа, най-вероятно след някакви ремонтни действия, които ние не можем да правим. “
Това съобщи в студиото на „ Bulgaria ON AIR “ министърът на защитата Тодор Тагарев , който разяснява решението на болшинството в Народното събрание през миналата работна седмица, с което страната ще изпрати непринудено дефектни ракети на воюващата страна .
Той добави, че България е пропуснала опцията да даде по-рано комплексите за противовъздушна защита С-300, като за това си деяние е щяла да получи забележителна финансова отплата от нашите съдружници в НАТО.
Именно поради въпросните комплекси от опозиционната партия Българска социалистическа партия желаеха оставката на министър Тагарев, защото заподозряха, че те въпреки всичко ще бъдат предоставени.




