Страстите в голямото дерби на Гърция между отборите на Олимпиакос

...

Прекратиха дербито Олимпиакос - Панатинайкос

Страстите в огромното дерби на Гърция сред тимовете на Олимпиакос и Панатинайкос се нажежиха и доведоха до преустановяване на срещата при започване на второто полувреме. Феновете в южната ни съседка, които са едни от най-колоритните на Балканския полуостров, сътвориха страхотна атмосфера по време на срещата сред двата отбора от 8-ия кръг на локалната Суперлига, само че и се стигна до неприятни ексцесии.

В 50-ата минута на дуела фойерверк е полетял към мястото, където са загрявали запасите на Панатинайкос. Тогава футболист на гостуващия отбор на стадион “Караискаки ” се е строполил на земята и е бил изнесен на кола за спешна помощ. След това целият тим на “детелините ” е напуснал терена и се е прибрал в съблекалнята.

Всичко това се случи при резултат 1:1. Панатинайкос бе повел в резултата в 28-ата минута след гол на Георгиос Ваянидис, а в 48-ата минута малко преди паниката към бомбичката Мади Камара изравни за Олимпиакос.

За момента срещата е прекъсната и към момента не се знае по какъв начин ще бъде решен изхода й.
Източник: novsport.com