Страшни кукери превзеха метростанция в София. Четирима облечени в тежки

...
Страшни кукери превзеха метростанция в София. Четирима облечени в тежки
Коментари Харесай

Кукери изненадаха столичани СНИМКА

Страшни кукери превзеха метростанция в София. Четирима облечени в тежки кукерски костюми дърпеливо чакали на пейките в станция " Сердика ".

Появата им няма по какъв начин да остане незабелязана, като бързо съумяват да привлекат погледите на останалите пасажери. Снимка от невероятната панорама се озовава и във Фейсбук, където за часове събира стотици реакции.

Столичани са прелестно сюрпризирани от появяването на кукерите, а някои шеговито означават, че метрото към този момент е прочистено от злото.

" Няма зли сили там ", установи Златина К.

" Поне казусът с вампирите и караконджулите в метрото не стои ", допърва Жулиета М.

Този петък в Перник със зрелищен театър стартира тазгодишното издание на най-големия маскараден фестивал в Европа - „ Сурва “ 2025.

Кукерите са обичайни фолклорни персонажи в България, които вземат участие в зимни и пролетни традиции, свързани с прогонването на злите духове и пожелания за здраве, изобилие и добър шанс.

Обикновено обичаите се организират при започване на Великия пост, най-често на Сирни понеделник, само че в някои региони, като Западна България, това може да става и сред Коледа и Богоявление по време на мръсните дни.

Снимка: Димитър Манов

Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР