Страните от ОПЕК+ не са стигнали до обща позиция за

...
Страните от ОПЕК+ не са стигнали до обща позиция за
Коментари Харесай

ОПЕК+ не се разбра за увеличаване на петролните квоти

Страните от ОПЕК+ не са стигнали до обща позиция за намаляване на ограничаващите квоти за рандеман на нефт, заяви иракският министър на петрола Джабар ал Лаиби при идването си във Виена. Въпросът ще се разисква на следващия ден и в събота на срещата на страните от картела и производителите, които не членуват в него, предава ТАСС.

Министърът не отговори дали Ирак, вторият по величина производител в ОПЕК, поддържа увеличението на добива. По-рано бе обявено, че Иран, Ирак и Венецуела са срещу позицията на Русия и Саудитска Арабия за намаляване на квотите.

Заседанието на ОПЕК е на 22 юни, а на 23 към диалозите ще се причислят 11 нечленуващи страни, измежду които е и Русия. Част от производителите желаят да се възстановят равнищата за рандеман от 1,5 млн. барела на ден.
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР