Страните от ЕС постигнаха принципно съгласие с предложенията за фонд

...
Страните от ЕС постигнаха принципно съгласие с предложенията за фонд
Коментари Харесай

Страните от ЕС се договориха за мащабен фонд за отбрана

Страните от Европейски Съюз реализираха кардинално единодушие с предложенията за фонд в размер на 150 милиарда евро, ориентиран към усилване на защитата на Европа, прочут като Действия за сигурност в Европа (SAFE). Това разкри посланик от Европейски Съюз, представен от " Ройтерс ".

Планът, ще бъде финансиран посредством взаимни заеми и ще дава заеми на страни членки на Европейски Съюз и някои други страни, като Украйна, за планове, които укрепват тяхната защита и подтикват европейската оръжейна промишленост.

Новите взаимни заеми в размер на 150 милиарда евро са предопределени за създаване на паневропейски области на качества, като противовъздушна и противоракетна защита, артилерийски системи, ракети и муниции, дронове и системи за битка с дронове или за посрещане на други потребности от кибернетична до военна подвижност, посочи през март Европейска комисия.

" Това ще помогне на страните членки да обединят търсенето и да купуват дружно. Това ще понижи разноските, ще понижи разпокъсаността, ще усили оперативната съгласуемост и ще укрепи нашата отбранителна индустриална база ", съобщи тогава ръководителят на Комисията Урсула фон дер Лайен.
 Европейски Съюз и Англия възраждат европейската защита
Европейски Съюз и Англия възраждат европейската защита

Среща на върха в Лондон
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР