ЕС премахва митата за азотни торове за една година
Страните членки (Съветът) на Европейски Съюз взеха решение да отстранен за една година митата върху основни азотни торове, употребявани в селското стопанство, в това число урея и амоняк.
Очаква се това да спести на фермерите и промишлеността към 60 милиона евро от вносни такси и да усили достъпа до по-евтини и надеждни доставки.
Мярката обаче няма да се ползва за артикули от Русия и Беларус поради експанзията против Украйна и нарушаването на интернационалното право. Тя ще се отнася единствено за артикули, които не се внасят без мито от страни с преференциални условия, и ще бъде лимитирана до квота, включваща размера на вноса под най-благоприятстван режим за 2024 година плюс 20% от вноса от Русия и Беларус през същата година.
По този метод ще бъде понижена и зависимостта на Европейски Съюз от торове от тези две страни. Така ще се помогне за създаване на по-диверсифицирана комерсиална мрежа.
Мярката влиза в действие ден след публикуването ѝ в Официалния вестник на Европейски Съюз и ще работи една година. В това време Европейската комисия ще следи пазара и при потребност ще предложи удължение или трансформация на краткотрайното унищожаване на митата.
------
Този материал е написан благодарение на изкуствен интелект под контрола и редакцията на най-малко двама публицисти от Клуб Z.
Още по тематаПодкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
-->
Очаква се това да спести на фермерите и промишлеността към 60 милиона евро от вносни такси и да усили достъпа до по-евтини и надеждни доставки.
Мярката обаче няма да се ползва за артикули от Русия и Беларус поради експанзията против Украйна и нарушаването на интернационалното право. Тя ще се отнася единствено за артикули, които не се внасят без мито от страни с преференциални условия, и ще бъде лимитирана до квота, включваща размера на вноса под най-благоприятстван режим за 2024 година плюс 20% от вноса от Русия и Беларус през същата година.
По този метод ще бъде понижена и зависимостта на Европейски Съюз от торове от тези две страни. Така ще се помогне за създаване на по-диверсифицирана комерсиална мрежа.
Мярката влиза в действие ден след публикуването ѝ в Официалния вестник на Европейски Съюз и ще работи една година. В това време Европейската комисия ще следи пазара и при потребност ще предложи удължение или трансформация на краткотрайното унищожаване на митата.
------
Този материал е написан благодарение на изкуствен интелект под контрола и редакцията на най-малко двама публицисти от Клуб Z.
Още по тематаПодкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
-->
Източник: clubz.bg
КОМЕНТАРИ




