- Страната е заплашена от санкции за това, че не

...
- Страната е заплашена от санкции за това, че не
Коментари Харесай

Новите любимци на Държавния резерв: "Инса" и "Бент ойл"

- Страната е застрашена от наказания за това, че не пази задоволително запаси. Недостигът на страната е 6 дни, а на бизнеса - 7 - " Инса ойл ", която не пази личните си запаси и се съди всяка година с организацията, прави тази активност за страната против възнаграждение
От търговия на горива на дребно схващат всички. От продажбите на едро - единствено бизнесът. А търговията с мегаколичествата на Държавния запас е единствено за определени.

Държавната организация " Държавен запас и военновременни ресурси " (ДРВВЗ) съхранява големи количества горива, които би трябвало да обновява на части и на избран интервал. Т.нар. приплъзване на запаса постоянно удобно е стояло отвън светлините на прожекторите. Отчасти поради деликатността на информацията, частично поради ограничавания кръг на участниците.

Преди към година обаче държавният капитализъм на ГЕРБ самичък насочи вниманието към огромните покупко-продажби на организацията. Министрите на стопанската система и на финансите - Емил Караниколов и Владислав Горанов, отстранени след това като близки до Делян Пеевски, оповестиха, че се основава " Държавна петролна компания ", която да извършва всички функционалности на ДРВВЗ в областта на горивата. Това беше гарнирано с заричане към публиката за 100 бензиностанции, където страната ще продава на " действителната цена ".

Още тогава секторът видя опит да се затвърди промяната на един държавен любим с различен, която към този момент беше почнала. Или мястото на остарелия сътрудник на запаса " Лукойл България " да се заеме от новите - фирмите на Георги Самуилов " Инса ойл " и " Петрол енерджи " и дистрибуторът " Бент Ойл ", обвързван с Младен Михалев - Маджо (виж каретата).

Малко повече от година по-късно смяната при покупко-продажбите на запаса към този момент е забележима. Държавата е изправена пред риска от наказания, защото не пази нужното количество горива за изключителни обстановки. А компанията, която обичайно не пази запас и се съди с ДРВВЗ, е главен сътрудник на същата организация в обмена и съхранението на държавни горива в склад на " Петрол ".
Източник: capital.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР