Стражът на Лацио Иван Проведел записа името си в историята

...

Гол на вратар порази Атлетико в последната секунда

Стражът на Лацио Иван Проведел записа името си в историята на шампионата като един от дребното вратари, отбелязали гол в шампионата. Той се трансформира в воин за " орлите " в семейството на Атлетико Мадрид с изравнителното си попадение в последните секунди от добавеното време. Мачът приключи 1:1, а Проведел подвигна " Олимпико " на крайници с прецизен удар с глава, на който биха завидели доста нападатели, предава Спортал.

Двата тима се срещнаха в евротурнирите за първи път от 2012 година, когато Атлетико отстрани " орлите " на 1/16-финалите в Лига Европа, а по-късно победи с трофея. Мадридчани излязоха напред в 29-ата минута с гол на Пабло Бариос, а през второто полувреме Алваро Мората уцели греда. Финалният взлом на Лацио докара до малко предстояща развръзка. Проведел се включи в офанзивата на домакините и засече центрирането на Луис Алберто, правейки беззащитен сътрудника си Ян Облак.
Източник: petel.bg