Страхотно представяне на каратеките от Шотокан Карате Клуб Мак Доналд

...

Страхотно представяне на каратеките от Шотокан Карате Клуб Мак Доналд на XIII-то Европейското първенство в направление WUKF

Страхотно показване на каратеките от Шотокан Карате Клуб Мак Доналд на XIIIто Европейското състезание в направление WUKF, което се организира в интервала 14-19 ноември в Антиб, Ница.

На Състезанието участваха 25 страни и над 1300 участници. Кюстендилският клуб се завърна с 3 сребърни и 6 бронзови оценки. В дисциплинираност кумите самостоятелно Вицеевропейски шампионки станаха Ванеса Тодорова (2013г) и Деяна Михалкова (2012г.). В дисциплинираност отборно кумите при девойки 10 годишни: Ванеса Василева, Дея Балабанова, Ванеса Тодорова и Андреа Михалкова се класираха втори след тима на Англия. Бронзови медалисти в дисциплинираност кумите самостоятелно станаха Ванеса Василева, Андреа Михалкова при децата и Дариа Димитрова и Стефани Йорданова при кадетките. В дисциплинираност отборно ката Ванеса Василева, Дея Балабанова и Ванеса Тодорова се класираха на трето място след изиграни 5 срещи.

При момчетата в дисциплинираност отборно кумите - Александър Иванов, Божидар Симеонов и Мирослав Василев завоюваха бронзови медали. Наред с призовите класирания, другите състезатели от клуба доближиха четвъртфинали и изгубиха на крачка от медалите: Александър Василев - 5то място кумите, Антон Иванов -5то място кумите, Александър Иванов- 5-то място кумите, Васил Павлов 7-ми при мъжете в дисциплинираност ката. Дея Балабанова и Ванеса Тодорова се подредиха на четвърто място в дисциплинираност ката самостоятелно. Иван Николов, Алекс Йорданов, Владимир Ризов, Кристиян Николов, Алберто Тодоров също направиха мощни срещи.

" Изключително сме удовлетворени от постигнатия триумф. Имахме сложни срещи, групите бяха с над 30 състезатели. Нашите каратеки бяха блестящи и страстите, които изживяхме са несравними ", обявиха треньорите Диляна Владимирова и Александър Бараклийски.

Източник: darik.bg