Страхотният сезон на Лестър продължава, след като лисиците се класираха

...

Лестър изгуби аванс от два гола, но по трудния начин се класира на полуфинала

Страхотният сезон на Лестър продължава, откакто " лисиците " се класираха за полуфинала на шампионата за Купата на лигата след победа с 4:2 след осъществяване на дузпи над Евертън (2:2 в постоянното време). Тимът на Брендън Роджърс поведе на " Гудисън Парк " с два гола, осъществени от Джеймс Мадисън (26') и Джони Еванс (29'). " Карамелите " съумяха да се върнат след попадения на Том Дейвис (70') и Лейтън Бейнс (91'). " Лисиците " обаче бяха по-точни при дузпите и продължиха напред.
Brendan Rodgers has progressed in each of his last 29 domestic cup ties as a manager with Liverpool, Celtic & Leicester @LCFC will play in their first League Cup Semi-Final in 20 years since winning the trophy under Martin O'Neill pic.twitter.com/7UBgdEX9Wh
— Sky Sports Statto (@SkySportsStatto) December 18, 2019

Дънкан Фъргюсън и Брендън Роджърс заложиха на мощни стартови сформира. Само една бе корекцията измежду 11-те на " карамелите " спрямо дуела с Манчестър Юнайтед през уикенда. Лейтън Бейнс стартира отляво на защитата на домакините за сметка на Люка Дин. Уес Морган, Айосе Перес и Марк Олбрайтън замениха Союнджу, Тилеманс и Ихеаначо в състава на Лестър.

Гостите нанесоха тежък удар на своя противник в границите на три минути - сред 26-ата и 29-ата, когато означиха два безответни гола. Дейвис загуби, което даде късмет на Перейра да напредне отдясно, след което да откри Мадисън на границата на наказателното поле. Английският национал нанесе доста прекрасен удар в далечния ъгъл - 0:1. Три минути по-късно самият Мадисън центрира от корнер, Варди отклони с глава на близката греда, а на далечната такава бе Еванс, който засече в опразнената мрежа.

В 36-ата минута Джери Мина пропусна страхотна опция да понижи, откакто бе оставен непокрит и от осем метра стреля с глава, само че в обсега на Шмайхел, който избави.

Пикфорд избави Евертън от нов гол в 52-рата минута, когато мазета превъзходен изстрел на Перес от 25 метра. Удар на Олбрайтън в 66-ата минута пък срещна гредата.

В 70-ата минута Евертън се върна в мача. Рачарлисон проби отдясно и центрира към Дейвис, който със страховит завършващ удар от воле понижи. В добавеното време Лейтън Бейнс изравни след извънреден изстрел от 25 метра.

Това означаваше, че полуфиналистът от тази двойка трябваше да се дефинира след осъществяване на дузпи.
Never in doubt
— Leicester City (@LCFC) December 18, 2019

Пикфорд и Шмайхел избавиха първите две дузпи, изпълнени надлежно от Мадисън и Тосун. Чилуел даде преднина на Лестър, а по-късно Шмайхел отрази удара от бялата точка на Лейтън Бейнс. Рикардо Перейра даде преднина от два гола на Лестър, само че Мейсън Холгейт понижи. Демарай Грей направи 3:1, макар че Пикфорд бе покрай това да избави. Калвърт-Люин осъществя четвъртата дузпа за Евертън - 2:3. Джейми Варди бе безукорен и прати Лестър на полуфинал. МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ТУК!