Страхотен старт на сезона във Втора лига направи тима на

...

Нефтохимик пречупи Спартак Варна в морско дерби от Втора лига

Страхотен старт на сезона във Втора лига направи отбора на Нефтохимик. В първия кръг "шейховете " победиха Спартак Варна с 5:0 и извоюваха първите си три точки в шампионата.

Още в първите минути дуелът се разви в интерес на бургаския отбор, който не се забави да сътвори рискови обстановки пред вратата на гостите. В 17-ата минута Иван Цачев изведе Нефтохимик напред в резултата. Той се разписа
за 1:0 след последователно проведена офанзива. В 22-ата минута Николай Костов удвои задатъка на бургаския тим с съвършено изпълнен директен свободен удар.

Настъплението на "шейховете " продължи и след почивката. Само няколко минути след подновяването на играта Живко Петков се разписа за 3:0. Той беше най-съобразителен при безредие в наказателното поле. В 52-ата минута, Диян Молдованов осъществя четвъртия гол за "шейховете ", а минута преди края на постоянното време Радослав Апостолов оформи крайното 5:0, след асистенция на Деян Христов.

Във вторият кръг "шейховете " гостуват на Монтана. Срещата е на 26 юли (петък) от 21:30 часа.

Състав на Нефтохимик: Павел Здравков, Живко Петков (70-Деян Христов), Иван Цачев, Диян Молдованов, Димитър Костадинов (54-Михаил Георгиев), Джунейт Али, Атанас Ташолов, Мирослав Радев, Николай Костов, Радослав
Апостолов, Цветомир Цонков (46 Цветан Филипов). Резервен състав: Росен Андонов, Галин Димов, Боримир Карамфилов, Цветан Чахов