Стойчо Младенов върна умението на ЦСКА да бъде непримирим до

...

Стойчо Младенов върна ЦСКА към обратите

Стойчо Младенов върна умеенето на ЦСКА да бъде несклоняем до края, което беше избледняло при последните треньори на „ алените “. През този сезон „ армейците “ възкръснаха и в трите срещи за състезание, в които изоставаха в резултата. Всъщност първият поврат пристигна в последния мач на Любо Пенев, когато към този момент самият той, а и целият тим знаеха, че уволнението му е подписано. ЦСКА стигна до 4:2 с ЦСКА 1948, макар че изоставаше с 1:2 до 71-ата минута след два гола на Чочев. „ Чевените “ обаче завършиха противника с голове на Юга, Матей и Кайседо. Бабунски изведе Ботев Враца напред против „ алените “ още в 7-ата минута, само че с помощта на две попадения на Йомов и по едно на Баи и Мазику, ЦСКА обърна мача до 4:2. Последният случай без подозрение е най-запомнящ се, тъй като беше против Левски. Миланов откри за „ сините “, само че Кери и Кайседо донесоха осма поредна победа на Стойчо в дербито за състезание. През предишния сезон ЦСКА изоставаше в цели 10 дуела от шампионата, само че нито един път не съумя да стигне до трите точки. В шест случая „ алените “ въпреки всичко направиха реми, а четири пъти изгубиха. Последният поврат е от сезон 2019/20, когато на 9 юли ЦСКА удари Локо Пловдив с 2:1, макар че изоставаше с 0:1 след попадение на Салинас. Тиаго Родригес обаче изравни от дузпа в 81-ата минута, а Али Соу вкара в 95-ата минута. В сегашното състезание на второ място по точки след обрати е Славия. И до момента в който ЦСКА има 9 точки от 9 вероятни, то „ белите “ са с осем. Тимът на Загорчич е изоставал цели шест пъти в 10-те си дуела от началото на сезона, като два пъти стигна до успеха, два пъти до реми и два пъти загуби. Иначе като % на успеваемост на второ място е Лудогорец. Шампионите в три случая бяха догонващи, като два пъти извоюваха цялостен поврат, а един път паднаха. Интересно е, че Левски е изоставал в цели 7 от дуелите си и единствено един път е съумял да обърне мача, а в останалите шест случая губи. Три тима пък нямат нито една точка след поврат – Ботев Пловдив, Черно море и Царско село. Първите два отбора обаче са били догонващи надлежно в един и два мача, до момента в който "царете " в цели шест. Още вести - четете в днешния брой на "Мач Телеграф "