Стоук Сити постигна победа с 3:0 в гостуването си на

...

Стоук не срещна трудности във ФА Къп да елиминира отбор от Лига 2

Стоук Сити реализира победа с 3:0 в гостуването си на Хартлипул от третия кръг на ФА Къп. Головете бяха дело на Джейкъб Браун, а Юън Мъри и Ролин Менайесе си означиха автоголове.

През първото полувреме мачът бе относително равносилен, само че в 16-та минута Юън Мъри нямаше шанс и си означи злополучен автогол. Две минути преди края на първата част Джейкъб Браун получи подаване от Джош Таймън, а нападателят бе акуратен и удвои резултата.

През втората част Стоук Сити изрично надигра своя противник, като Хартлипул не съумя да насочи прецизен удар, а гостите имаха цели 9 голови положения. Все отново, в 48-та минута Ролин Менайесе също си означи автогол, с цел да стане резултатът типичен. Домакините отпадат от шампионата и ще се борят за своето оцеляване в професионалния футбол.