Стотици хора взеха участие в най-големия протест срещу Хамас“ в

...
Стотици хора взеха участие в най-големия протест срещу Хамас“ в
Коментари Харесай

Стотици палестинци излязоха на улиците в Газа, за да протестират срещу Хамас

Стотици хора взеха присъединяване в най-големия митинг против „ Хамас “ в Газа от началото на войната с Израел, излизайки на улицата, с цел да изискат групировката да се отдръпна от властта.

Маскирани въоръжени бойци на „ Хамас “, се намесиха и принудително разпръснаха протестиращите, като нападнаха няколко от тях.

Кадри от града демонстрират протестиращи, които скандират: „ Долу ръководството на „ Хамас “, долу ръководството на Мюсюлманското приятелство “, „ Вън, вън, вън – „ Хамас “ вън “.

Привърженици на „ Хамас “ опазиха групировката, омаловажиха смисъла на стачкуващите и упрекнаха участниците в изменничество.

Протестите в Северна Газа се организираха ден откакто бойци на „ Ислямски джихад “ изстреляха ракети по Израел, което докара до израелско решение за евакуация на огромни елементи от Бейт Лахия, предизвиквайки публичен яд в региона.

Откритата рецензия към ръководещите в Газа набъбна от началото на войната, както на улицата, по този начин и онлайн, макар че към момента има доста правилни поддръжници на групировката и е мъчно тъкмо да се реши доколко се е трансформирала публичната поддръжка.

Още преди войната е имало съпротива, въпреки че огромна част от нея е останала скрита от боязън от репресии.

Четете още: Двама репортери убити при израелска офанзива в Газа

Източник: banker.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР