Стотици хора участваха в протести по време на церемонията по

...
Стотици хора участваха в протести по време на церемонията по
Коментари Харесай

Стотици протестират срещу споразумението между Германия и Франция

Стотици хора участваха в митинги по време на церемонията по подписването на контракт за другарство сред канцлера на Германия Ангела Меркел и френския водач Еманюел Макрон, оповестява ДПА.

Церемонията се организира в западния немски град Аахен.

Германската полиция разгласи, че са проведени четири демонстрации , в това число една със 120 поддръжници на френското придвижване " Жълтите жилетки " и други 200 членове на проевропейската група " Пулсът на Европа ".
 Снимка 401777
Източник:

Според полицията множеството от протестиращите от " Жълтите жилетки " са жители на Германия.

Един от недоволните разяснява пред локалната телевизия ntv, че Меркел и Макрон са виновни за дълбокото обществено разделяне в Европа.

" Искам ясно да подчертая, че ние не сме нито крайнолеви, нито крайнодесни - ние сме хората в средата, които са изправени пред икономическо задължение ", оплака се протестиращият и добави, че пенсията му ще бъде доста по-ниска от това, което му е било дадено преди десетилетия.

Договорът е подложен на критика от френски и немски политици.
 Снимка 401779
Източник:
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР