Стотици българи почетоха паметта на Христо Ботев в Калофер
Стотици българи от цялата страна се включиха в честването на 177-та годишнина от рождението на поета-революционер Христо Ботев в родния му град Калофер. Тържеството стартира с боен обред за полагане на цветя пред паметника на Ботев и майката на поета Иванка Ботева в националния музей „ Христо Ботев “.
По традиция с осъществяването на първото стихотворение на Христо Ботев „ Майце си “ от артиста Златко Павлов стартира церемонията в Националния музей Христо Ботев в Калофер.
Поднесени бяха цветя пред паметниците на поета и неговата майка Иванка Ботева. Пред паметника на великия българин в едноименния мемориален комплекс кметовете на Калофер Драгомир Боев и Карлово Емил Кабаиванов произнесоха слова за живота и подвига му.
Боев приказва за доброволчеството в родния град на Ботев, а Кабаиванов за образеца, който революционерът ни е дал./БНР
Източник: breaking.bg
КОМЕНТАРИ




