Стопкадър TwitterИга Швьонтек отпадна в третия кръг на Откритото първенство

...

Световната номер 1 Ига Швьонтек отпадна в третия кръг на Уимбълдън

Стопкадър Twitter

Ига Швьонтек отпадна в третия кръг на Откритото състезание по тенис на Англия. Лидерката в международната класация изненадващо загуби след поврат с 6:3, 1:6, 2:6 против Юлия Путинцева.

Полякинята поведе в мача след 6:3 в първия сет, само че по-късно позволи закъснение с 1:3 във втория. Това оказа помощ на представителката на Казахстан да се върне в дуела.

Третата част още веднъж мина при предимство за 29-годишната Путинцева, която заема 35-то място в класацията на УТА. Шампионката от последните три издания на " Ролан Гарос " позволи пасив от 0:4, след което казахстанката завърши дуела при третия си мачбол след тъкмо два часа на корт номер 1.

Юлия Путинцева реализира осми следващ триумф и спря серията на Швьонтек от 21 поредни победи.

" Наистина се усещам превъзходно. Бях съсредоточена върху това да играя доста бързо. Свърши ми отлична работа ", съобщи победителката, представена от формалния уебсайт на УТА и от Българска телеграфна агенция.

Путинцева реализира втори триумф в кариерата си против тенисистка, която заема лидерската позиция в международната класация. До момента казахстанката не беше достигала до третия кръг на " Уимбълдън ".

Елена Остапенко ще бъде идната противничка на Юлия Путинцева, която завоюва първа купа на трева в кариерата си преди две седмици в Бирмингам. Латвийката Остапенко, сложена под номер 13, победи елементарно Бернарда Пера от Съединени американски щати с 6:1, 6:3 за по-малко от един час.

През 2018 година Остапенко доближи до полуфиналите на Откритото състезание на Англия.

Онс Жабюр също отпадна от " Уимбълдън ". Тунизийката, която е десета в схемата, загуби с 1:6, 6:7 (4) против номер 21 Елина Свитолина.

Украинката, играла полуфинал в Лондон през предишния сезон, се нуждаеше от 80 минути, с цел да отстрани финалистката от последните две години.

Свитолина, която има четири триумфа в общо пет дуела против Жабюр, не позволи пробив в мача, траял 80 минути.

В идващия кръг украинската тенисистка ще се изправи против Синю Ван. Китайката, която победи в първия кръг българката Виктория томова, се наложи с 2:6, 7:5, 6:3 против представителката на домакините Хариет Дарт.

18-годишната Анна Калинская, 17-та в схемата, победи със 7:6 (4), 6:2 рускинята Людмила Самсонова, 15-та сложена. В четвъртия кръг на " Уимбълдън " украинката ще играе против шампионката от 2022 година Елена Рибакина, която в профил някогашната номер 1 в света Каролине Возняцки след триумф с 6:0, 6:1 единствено за 58 минути игра.
Източник: petel.bg