Актьор посочи виновника за инцидента с трамвая
Стопкадър Нова Тв
Виновникът, който би трябвало да търсим, е Стивън Кинг. Той е написал „ Бунтът на машините “, където оживяват машините, и най-вероятно трамваят е чел романа и се въодушевил от цялата история, и е решил да работи самичък.
Така Христо Мутафчиев стартира коментара си за индцидента с трамвая, който рано тази заран без машинист, опустоши седем коли и се вряза в подлез до Румънското посолство.
За мен необичайно е другото, защото аз съм бил очевидец по какъв начин извънредно доста водачи на градски рейсове, когато стигнат края на спирка, слизат, с цел да отида да си купят кафе или баничка, с цел да може да закусват. Защото заран работят, и това може да ги разсъни и да продължат да работят. Но има и избрани правила, които са доста ясно декларирани, когато ватманът слезе за кафе и остави трамвая, добави той.
Мутафчиев обаче изключи версията, до момента в който ватманът го е нямало, нечия ръка да се е протегнала през прозореца и да е пуснала трамвая по релсите.
Има педал или съединител, който пуска колетата да се движат обикновено. Не може една ръка да бръкне през прозореца, да бутне един лост и трамвая да тръгне, сподели още по Нова Тв артистът.




