Стопкадър Нова ТвСтената, която България ще изгради срещу дронове, трябва

...
Стопкадър Нова ТвСтената, която България ще изгради срещу дронове, трябва
Коментари Харесай

Експерт разкри как да опазим небето си от дронове

Стопкадър Нова Тв

Стената, която България ще построи против дронове, би трябвало да включва надалеч по ефикасни и ниско стойностни противопоставяния на тези закани. Това съобщи Иван Анчев в „ Здравей, България “.

Според съпредседателя на Атлантическия съвет в България едно от тези средства в щита ще са примерно средства за радио електронната битка, които са ефикасни.

Панев обаче посочи, че те не могат да бъдат панацеята и не могат да бъдат решенията за цялостното противопоставяне.

Напълно допустимо съгласно него е в противопоставяне да се употребяват дребни мобилни ситуации като пасивна отбрана на  критичната инфраструктура. Това може да става по доста елементарен и сполучлив метод.

Панчев сподели на Виктор Николаев един детайл за пасивна отбрана, който е донесъл от Украйна – обръч от тел.

Почти невероятно е да бъде огънат и ще построи общо казано една мрежа, която да не разрешава на дрона да поразява, защото той ще се оплита в тази мрежа, добави Анчев.

Последният счита, че с политическа воля е належащо да се вземе комплекс от ограничения. Те би трябвало да са ниско стойностни, с цел да може да се противодейства на този толкоз елементарен прийом за атакуване на нашата система.

Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР