МВР е изпратило над 15 000 сигнала за дупки по пътищата
Стопкадър Нова Тв
Полицията популяризира значими данни.
Министерството на вътрешните работи продължава да колекционира фотоси на рисковите сектори по републиканската пътна мрежа, до момента в който водачите не престават да се борят за оцеляване по родните пътища. Вместо действителни дейности, МВР изпраща " сигнални писма " и фотоалбуми на по този начин наречените " стопани на пътя ".
Главна дирекция " Национална полиция " и регионалните дирекции на МВР ще продължат своята " всеобхватна инспекция " и през идната седмица. Целта е да се откри къде тъкмо са рисковите трасета и дали към този момент разпознатите рискови сектори са обезопасени съгласно предписанията на МВР.
За 2024 година стопаните на пътищата са получили впечатляващата сбирка от над 13 500 сигнала, а единствено за първите два месеца на 2025 година - още над 2000. Явно единственото, което пораства по българските пътища, е броят на документите.
Контрол над водачите вместо ремонт на пътищата
Докато дупките зеят, МВР демонстрира забележителна интензивност в инспекцията на водачи. Само за интервала 3-5 април 2025 година са тествани над 22 000 леки автомобила, 3200 товарни автомобила, над 280 влекача, както и десетки мотоциклетисти и автобусни водачи.
Глоби до безкрайност
Наложените глоби с фиш надвишават 10 300, а формираните актове за административни нарушения са над 1800. Очевидно е по-лесно да се събират глоби, в сравнение с да се ремонтират пътища, написа dunavmost.com.




