Столичният Левски посреща Берое в осминафинален мач за Купата на

...

НА ЖИВО: Левски 3:1 Берое, гостите с 10 човека

Столичният Левски посреща Берое в осминафинален мач за Купата на България, а двата тима играят при резултат 3:1 . В 27-ата минута Мартин Камбуров вкара гол №27 в кариерата си против Левски и откри за Берое. Найджъл Робърта изравни резултата в 38-ата минута. Карлос Охене остави Берое с 10 индивида до края на мача, откакто бе изпъден за настъпване против Мартин Петков в 61-ата минута. Найджъл Робърта бе прецизен от дузпа в 65-ата минута и направи цялостния поврат факт, а във втората минута от добавеното време оформи и своя хеттрик.

Левски стартира по-активно срещата, само че в първите минути "сините " не нанесоха удар посока вратата, защитавана от Генадий Ганев. В първите седем минути домакините извършиха на три пъти ъглови удари, от които не последва нищо изключително като опасност за старозагорци. В 11-ата минута Мартин Петков достави центриране от свободен удар отляво, само че пасът му беше прекомерно неакуратен, с цел да се стигне до голова обстановка.