Столичани започнаха по-концентрирано и поведоха със 7:2, но веднага след

...

Левски Лукойл с драматична победа над Академик Бултекс 99

Столичани започнаха по-концентрирано и поведоха със 7:2, само че незабавно по-късно пловдивчани се разиграха и стигнаха до цялостен поврат – 13:7, който пристигна след отлична серия от 11:0 за пловдивските „ студенти “. Константин Папазов реагира незабавно и взе спиране след тъкмо пет минути, а след подновяването на играта пропадането на столичани спря, само че все пак, домакините не съумяха да стигнат до поврат и след първите 10 минути изоставаха с 19:22.

В началото на втория интервал Левски Лукойл се приближи единствено на точка зад противника след отличи изяви на Аврамов и Николов – 24:25, а в тези минути черните облаци над гостите се сгъстиха, откакто Джонсън увисна с четири персонални нарушавания при 6:26 минути до почивката. Възпитаниците на Константин Папазов използваха моментното си предимство и бързо обърнаха резултата в своя изгода, като резервираха преднината си до края на първото полувреме - 41:35.

През третата четвърт двата тима си размениха функциите, откакто гостите от Пловдив включиха на високи обороти и съумяха да заличат изоставането си и всичко трябваше да се реши в заклчителните 10 минути – 62:62.

В началото на заключителната четвърт Юмипиг, Дурчев и Димитров бяха безпогрешни, с което дадоха задатък от седем точки на Академик - 75:68, само че незабавно по-късно плеймейкърът на столичани Асен Великов се нагърби да върне отбора си в мача и съумя – 78:79.

60 секунди преди края Левски Лукойл стигна до поврат – 88:87 след тройка на Аврамов, само че в оставащото време гостите демонстрираха здрави нерви и съумяха да изравнят, с което пратиха мача в продължение – 89:89.

Великов и Маравич дадоха задатък от три точки на домакините при започване на спомагателните пет минути, само че равенството бе възобновено мигновено следуникална тройка от 10 метра на Дурчев – 95:95. Божо Аврамов възвърне трите точки задатък на домакините – 98:95, а малко след него и Великов бе прецизен от далечно разстояние, с което столичани си подсигуриха и крайния триумф в срещата - 109:97.

ЛЕВСКИ ЛУКОЙЛ - АКАДЕМИК БУЛТЕКС 109:97 (19:22, 22:13, 21:27, 27:27, 20:8)

ЛЕВСКИ ЛУКОЙЛ: Николов, Маринов, Милошевич, Гудул, Браянт (Минков, Стоянов, Иванов, Аврамов, Симеонов, Клентън, Великов)

АКАДЕМИК БУЛТЕКС 99: Дурчев, Груев, Бачев, Димитров, Маравич (Михайлов, Ставрев, Секулов,Жардим, Юмипиг, Джонсън)