Стивън Петков не успя да помогне на Карвина при гостуването

...

Втора поредна загуба за тима на Стивън Петков

Стивън Петков не съумя да помогне на Карвина при гостуването на Словачко в среща от 27-ия кръг на чешкото състезание. Българският нападател влезе като запаса през второто полувреме, само че отборът му отстъпи с 0:2 след голове, маркирани още до почивката.

Резултата откри Марек Хавлик в 4-ата минута, а 38-ата Властимил Даничек се разписа от дузпа. Петков се появи на мястото на Кристи Чозе в 74-ата минута.

Втората поредна загуба след подновяването на сезона смъкна Карвина на 13-о място в класирането с 24 точки, колкото има и Злин. Словачко е на 6-а позиция, а отпред е Славия (Прага) с задатък от 8 точки пред втория Виктория (Пилзен), който през днешния ден се наложи над Острава с 2:0.

Славия има и мач по-малко от единствения си преследвач, а другият гранд от столицата - Спарта, завоюва с 3:0 вкъщи против Теплице и е на 5-о място, с еднакъв брой точки със Словачко. Два гола за Спарта вкара Либор Козак, а Канга Гелор беше прецизен от дузпа.