стигна до първа победа през сезона в Бундеслигата от третия

...

Борусия прегази Кьолн в дербито

стигна до първа победа през сезона в Бундеслигата от третия опит. Успехът е още по-сладък, тъй като пристигна в районното дерби с и то като посетител - 3:1. Участникът в Шампионската лига прегази съперника си след два гола още в първия към четвърт час и един през второто полувреме. В края домакините понижиха. Така “жребците” към този момент имат 4 точки, откакто в предходните два кръга изгубиха от с 0:3 и се издъниха у дома против - 1:1.

Пред единствено 300 фенове на стадиона в Кьолн отборът на Борусия поведе в 14-ата минута посредством Аласен Плеа. Само две по-късно Щефан Лайнер наказа неточност на вратаря за 2:0.
Two assists in one half. Jonas living that Germany call-up life 0-2
— Gladbach (@borussia_en) В 56-ата капитанът повиши на 3:0 от дузпа, отсъдена за нарушаване против Маркюс Тюрам. Чак в 84-ата Кьолн съумя да върне един гол - посредством.

За “козлите” това е трета загуба и тимът е на дъното в компанията на и. Бундеслига 3 кръг, събота 3 октомври  Кьолн 1:3краен резулат  Борусия Мьонхенгладбах